Na sanki czas.... PDF
środa, 18 stycznia 2017 00:00

BIAŁY PUCH – SANKI W RUCH

Uczniowie PSP nr 3 w Strzegomiu kontynuują realizację programu Mały Mistrz.

Jego głównymi celami jest: uatrakcyjnianie zajęć wychowania fizycznego oraz zachęcanie do podejmowania nowych form aktywności.

Od miesiąca września do grudnia 2016 r. uczniowie zdobyli sprawność gimnastyka, piłkarza oraz miłośnika hulajnogi. Zdobyte sprawności nagradzane były specjalnymi naklejkami umieszczanymi na indywidualnych legitymacjach. Korzystali z placu zabaw, boiska szkolnego, miejsca zabaw  i sali gimnastycznej.

Najwięcej radości sprawiły im zimowe szaleństwa. We wtorek 17.01.2017 r. uczniowie zachowując szczególne zasady bezpieczeństwa wybrali się na zajęcia z sankami. Korzystając z boiska szkolnego ćwiczyli: szybkość, siłę oraz zwinność. Pokonywali własne słabości i uświadomili sobie, że ruch to czysta przyjemność i jedna z form spędzania wolnego czasu.

Tym samym zdobyli kolejną sprawność – saneczkarz. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne zadania sportowe, tym razem na lodowisku.