UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA PDF
czwartek, 22 grudnia 2016 00:00

Uroczystość Bożego Narodzenia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 to tradycja towarzysząca nam od wielu lat.  W tym szczególnym dla nas dniu spotykają się nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice. Towarzyszą nam również zaprzyjaźnione osoby. Wyjątkowymi gośćmi w tym roku byli  Pani Urszula Podsiadły-Szubert Naczelnik Wydziału Oświaty w Strzegomiu, Pan Zdzisław Kudyba Sołtys i Radny Strzegomia.

W przygotowaniach do tego jakże ważnego wydarzenia brała udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz  rodzice.

Ten wyjątkowy czas w naszej szkole nie może obyć się bez części artystycznej, która w tym roku była równie piękna, jak i w ubiegłych latach. W przedstawieniu brali udział uczniowie wszystkich klas I-VI. Przedstawienie było przeplatane tradycyjnymi kolędami
i pastorałkami w wykonaniu uczniów wszystkich klas. Myślą przewodnią przedstawienia było pokazanie, że  najważniejszy w tym dniu jest Bóg, Jego przyjście na świat, nasze wewnętrzne przygotowanie na to spotkanie i drugi człowiek, a nie zewnętrzna kolorowa oprawa.

Najbardziej wzruszającą chwilą było dzielenie się opłatkiem uczniów z nauczycielami, z gośćmi zaproszonymi. Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania tej uroczystości szkolnej. Bez ich pomocy nie byłoby to możliwe!.

Życzymy wszystkim świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, a przede wszystkim błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

Krzysztof Mądrzak