AKTYWNIE PO ZDROWIE NA PÓŁKOLONII W PSP3 W STRZEGOMIU

W dniach  24 – 28  czerwca  2024 r. uczniowie PSP 3 w Strzegomiu skorzystali z oferty zajęć  półkolonii letniej organizowanej przez Stowarzyszenie Psychologów i Pedagogów  Gminy Strzegom działającym w PSP 3 w Strzegomiu. W  programie półkolonii zaplanowano zajęcia  aktywizujące. Uczestnicy odwiedzili alpaki w Borzygniewie , wzięli tu udział w  warsztatach  z paintingu kropkowego , spędzili aktywnie czas nad zalewem. Zwiedzili także plantację lawendy , gdzie poznali historię uprawy i zastosowania tej rośliny , wyrabiali także produkty  z lawendy .Spędzili aktywnie czas w parku rozrywki w Cinema Fun,oprócz gier i zabaw, własnoręcznie wyrabiali zdrową pizzę w trakcie  warsztatów kulinarnych .Taka pizza smakowała najlepiej. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności pływackie na basenie letnim w Strzegomiu .  Brali  tu także  udział w różnorodnych  grach i zabawach  na świeżym powietrzu.

W każdym dniu odbywały się zajęcia profilaktyczne m.in. „Bądź silny mocą zasad , a nie agresji i przemocy”, ”Telefonów używamy , ale swoje pasje mamy” , w trakcie których uczniowie uświadomili sobie znaczenie zdrowia psychicznego w codziennym życiu  i  poznali wybrane metody pracy nad emocjami. Uświadomili sobie ,że sport i aktywność to ważne sposoby radzenia sobie ze stresem. Zostali zapoznani z niebezpieczeństwami jakie niesie za sobą Internet i poznali sposoby radzenia sobie z nimi.  Stworzyli prace plastyczne o swoich pasjach , jako alternatywie dla zagrożeń uzależnień od  multimediów.

Na zakończenie półkolonii  wszyscy uczestnicy  otrzymali  drobne upominki od organizatorów.

Półkolonia  zostało zorganizowane dzięki środkom finansowym  przyznanym przez Burmistrza Strzegomia w wysokości 7875 zł , za co bardzo dziękujemy .

UDANYCH WAKACJI!

NIECH TE WAKACJE BĘDĄ CZASEM PEŁNYM ŚMIECHU , BEZTROSKI I CUDOWNYCH PRZYGÓD.

ODPOCZYWAJCIE BEZPIECZNIE Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI.

ŻYCZĄ NAUCZYCIELE I DYREKCJA SZKOŁY

BEZPIECZNE WAKACJE!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KL.1-3

21 czerwca 2024r. uczniowie klas 1-3 klasy zakończyli rok szkolny, był on szczególny dla uczniów klas III a oraz III b, którzy zakończyli pierwszy etap edukacyjny w naszej szkole.

Z tej okazji odbył się uroczysty apel, podczas którego trzecioklasiści wierszem i piosenką podziękowali nauczycielom za ich pracę, wsparcie oraz wspólnie spędzony czas.

Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy, które były wyróżnieniem za osiągnięcia, a rodzice podziękowania za zaangażowanie w edukację i pracę na rzecz szkoły. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć, które będą w przyszłości okazją do radosnych wspomnień.

Zakończenie roku szkolnego to także czas przygotowań do wakacji. Pani dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód.

„Każde zakończenie jest nowym początkiem „ -uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023\2024 w PSP3 w Strzegomiu

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu  zakończyli rok szkolny 2023\2024.Wielu z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia za bardzo dobre wyniki w nauce ,wzorowe zachowanie , wysoką frekwencję  oraz  za udział w konkursach.

Był to także niezwykle ważny dzień dla uczniów klasy 8 , którzy po ośmiu latach nauki żegnali szkołę podstawową.  Wśród zaproszonych gości byli nauczyciele i rodzice. Gościliśmy także Pana Pawła  Rudnickiego – członka Rady Miejskiej w Strzegomiu, który ufundował nagrodę dla uczennicy z kl.8  z najwyższą średnią ocen .

Pani Dyrektor  szkoły, Agnieszka Łukaszonek  podsumowała rok szkolny oraz podziękowała rodzicom, organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za aktywną pracę na rzecz środowiska uczniowskiego. Z życzeniami dalszych sukcesów zwróciła  się także do wszystkich uczniów. Następnie,  Pani dyrektor  wraz z wychowawcami  klas   wręczyła  wyróżnionym  uczniom  nagrody. Szczególne wyróżnienia otrzymali absolwenci z klasy 8:

Statuetkę PRYMUS SZKOŁY – za najwyższą średnią ocen, otrzymała Wiktoria Kowalska.

Ponadto, Wiktoria  w dniu 18 czerwca br. odebrała z rąk burmistrza Strzegomia, Krzysztofa Kalinowskiego , list gratulacyjny i nagrodę za szczególne osiągnięcia w nauce.

Statuetkę SUPER ABSOLWENT SZKOŁY – za drugi najlepszy wynik w klasyfikacji klas ósmych, otrzymała Aleksandra Pietrzyk.

Wszyscy uczniowie klasy ósmej otrzymali Dyplomy Absolwentów.

Rodzicom zostały  wręczone listy gratulacyjne  oraz  podziękowania za wspieranie  pracy szkoły. Za długoletnią pracę w Radzie Rodziców statuetkę „SERCE NA DŁONI” otrzymała Pani Dominika Skiba – Dziadyk , Pan Paweł Rudnicki otrzymał statuetkę „PRZYJACIEL TRÓJKI”.

Uczniowie klasy 7  pożegnali swoich starszych kolegów drobnymi  upominkami i życzeniami sukcesów na dalszej drodze kształcenia. Na koniec uroczystości uczniowie klasy 8 podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym  uczniom i życzymy dalszych sukcesów. Absolwentom klasy ósmej   życzymy spełnienia marzeń  i podążania wybraną  drogą życia.

Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji.

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »