16 października – Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca PDF

Dzień ten jest obchodzony od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji i ma na celu zwiększenie świadomości oraz popularyzację wiedzy na temat zasad resuscytacji osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. 16 października w  naszej szkole, jak co roku, uczniowie ze szkolnej drużyny pierwszej pomocy przeprowadzili w klasach zajęcia z RKO, czyli resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Na szkolnym korytarzu  uczniowie mogli samodzielnie ćwiczyć umiejętność RKO na fantomie. Natychmiastowe podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez świadków zdarzenia może spowodować 2- lub 3-krotny wzrost przeżywalności. Ważne informacje można znaleźć na stronie: Polska Rada Resuscytacji (prc.krakow.pl). Warto ćwiczyć, bo wiedza i umiejętności z tej dziedziny mogą komuś uratować życie!