Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

"Do każdego dziecka i do każdego człowieka można trafić i można go zapalić do pracy nad sobą, jeżeli samemu pokaże się dobrą robotę, wysłucha innych a tego czego się nie wie doczyta... "

~M.R.Kopmeyer

25 października 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza z Oddziałami Przedszkolnymi w Strzegomiu odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Jej celem było włączenie pierwszoklasistów do grona społeczności uczniowskiej. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Pani Agnieszki Łukaszonek, która powitała wszystkich zebranych gości i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Aleksandra Solima, wręczyła uczniom klas pierwszych pamiątkowe dyplomy, a rodzice słodkie upominki. Gromkie brawa rodziców były dowodem na to, że pierwszoklasiści przygotowali się na szóstkę. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach wszystkich pierwszoklasistów.

Życzymy powodzenia !

Wychowawca kl.Ia i Ib