Jasełka PDF
Wpisany przez Karkowski Łukasz
środa, 05 grudnia 2012 18:01

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu organizowane są jasełka bożonarodzeniowe.

W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas goście : Pan Janusz Flaman- radny Strzegomia, Pan Zdzisław Kudyba – sołtys sołectwa Graby, Pani Katarzyna Cioruń – skarbnik Rady Rodziców.

Tegoroczne jasełka to wspaniała scenografia, kostiumy, nastrój ,a przede wszystkim emocje. Wszak jasełka to opowieść o narodzeniu naszego Zbawiciela-Jezusa.

Dzieci z klas III-VI, które brały udział w jasełkach, bardzo dobrze odegrały swoje role. Odgrywane sceny przeplatane były tradycyjnymi kolędami: „W żłobie leży”, „Gdy śliczna Panna”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, które zaśpiewały dziewczęta z koła wokalnego. Każdemu z uczestników, zarówno aktorom jak i widzom, udzielił się nastrój nadchodzących Świąt.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Strzegomiu składa życzenia: wiary, nadziei i miłości.