Klub Bezpiecznego Puchatka PDF
Wpisany przez Karkowski Łukasz
sobota, 01 grudnia 2012 18:04

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA – program edukacyjny w kl. I.

Klasa I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięła udział w programie edukacyjnym KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA.

Szkoła otrzymała bezpłatnie materiały:

• informacje edukacyjne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami zajęć,
  • film edukacyjny na temat bezpieczeństwa,
  • książeczki da dzieci „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”,
  • broszury informacyjne dla rodziców.

Nauczyciel klasy I realizował program poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących bezpieczeństwa na podstawie otrzymywanych materiałów edukacyjnych wraz ze scenariuszami zajęć.

Zajęcia obejmowały obszary:

• Bezpieczeństwo na drodze.
  • Bezpieczeństwo w szkole.
  • Bezpieczeństwo w domu.
  • Bezpieczny odpoczynek.

Uczniów zainteresowały tematy dotyczące poruszanie się po drodze, niebezpiecznych sytuacji w domu oraz zagrożeń podczas korzystania z Internetu. Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania umieszczone w książeczkach „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Rysowały, malowały i wycinały znaki drogowe oraz układały puzzle „Jestem widoczny na jezdni”. Rozwiązywały książki, rebusy i brały udział w kalamburach pod hasłem „Sytuacje niebezpieczne”.

Po przeprowadzonych zajęciach rodzice otrzymywali broszury informacyjne, zawierające praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa ich dzieci.

W listopadzie, podczas Tygodnia Bezpieczeństwa, uczniowie wzięli udział w Teście Bezpieczeństwa, obejmującego tematykę programu KLUB BEZPIECZEŃSTWA PUCHATKA. Dzięki temu szkoła nabyła prawo do posługiwania się CERTYFIKATEM KLUBU BEZPIECZNEGO PUCHATKA.

Program KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA pomógł pierwszakom właściwie przygotować się do nowych zadań, unikać niebezpiecznych sytuacji i właściwie reagować na zagrożenia.

Nabyta wiedza zapewni uczniom radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy.