Meditest PDF
Wpisany przez Karkowski Łukasz
czwartek, 01 listopada 2012 17:56

W listopadzie 2012r. 12 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wzięło udział w ponadprogramowym ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony – MEDITEST, zorganizowanym przez OGÓLOPOLSKIE CENTRUM EDUKACJI W WARSZAWIE.

W całej Polsce w konkursie wzięło udział 11717 uczniów, w tym w województwie dolnośląskim 851 uczniów. Średnia punktów w województwie dolnośląskim wyniosła 31,03. W kategorii wiekowej szkoły podstawowe 5-6 klasy najlepszy wynik w naszej szkole uzyskała Karolina Wójtowicz - 40 punktów i 21 miejsce w Polsce, również Karolina Grzywińska uzyskała wynik powyżej średniej wojewódzkiej – 34 punkty i 27 miejsce  w Polsce. Pozostali uczniowie uzyskali następujące wyniki:

• Paweł Kruczek -  31 pkt i 30 miejsce
  • Radosław Telka - 27 pkt i 34 miejsce
  • Sabina Pękała - 25 pkt i 36 miejsce
  • Mateusz Bochenek - 24 pkt i 37 miejsce
  • Erdinch Said - 24 pkt i 37 miejsce
  • Jagoda Siemborska - 24 pkt i 37 miejsce
  • Andrzej Buczyk - 21 pkt i 40 miejsce
  • Piotr Makieła - 17 pkt i 44 miejsce
  • Łukasz Wróbel - 17 pkt i 44 miejsce
  • Piotr Kruczek - 16 pkt i 45 miejsce

Na tyle tysięcy uczestników  dwie nasze uczennice  uzyskały bardzo dobre wyniki, wyniki pozostałych były niezłe. Uczestnictwo w konkursie na pewno pogłębiło wiedzę uczniów w zakresie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu oraz zwiększyło ich świadomość wobec współczesnych zagrożeń zdrowia i życia ludzkiego.

Wszystkim serdecznie gratuluję!

Izabela Luszawska