GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY!!

Dnia 7 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pt. ”ORTOGRAFICZNA CORRIDA”. Udział w zmaganiach ortograficznych wzięli wytypowani uczniowie klas 7 i 8 z gminnych szkół  podstawowych Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Gminnego Mistrza Ortografii. Uczniowie zmagali się  z trudnym testem ortograficznym przygotowanym przez organizatorów.

Rywalizacja była zacięta,14  uczestników walczyło o jak najwyższy wynik. Poniżej laureaci konkursu:

I miejsce –  KATARZYNA CIELEMĘCKA     Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy ;

II miejsce -  JULIA  FALKIEWICZ           Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu;

III miejsce – EWELINA  SZARUGA       Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu ;

MARCIN  PRZYTOCKI        Publiczna Szkoła Podstawowa w Goczałkowie ;

Konkurs zakończył się wręczeniem nagród przez panią dyrektor  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu. Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Strzegomia.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE  GRATULUJEMY!!