Urodziny Patrona

Maj jest miesiącem , w którym szczególnie pamiętamy o Patronie naszej szkoły – Henryku Sienkiewiczu. Aby uświetnić rocznicę Jego urodzin  i  przypomnieć sylwetkę pisarza, uczniowie wzięli aktywny udział w różnorodnych przedsięwzięciach.

Podczas spotkań w bibliotece wszyscy zapoznali się z prezentacją , dotyczącą życiorysu twórcy. Czwartoklasiści układali puzzle z wizerunkiem Sienkiewicza i redagowali krótkie notatki. Uczniowie klas piątych zaprojektowali i wykonali notatki graficzne , wykorzystując informacje o  Patronie. Grupa z klasy szóstej  przypomniała najpopularniejszą szkolną lekturę – stworzono  pomysłowe lapbooki  o książce pt. „ W pustyni i w puszczy „ .Uczniowie klasy siódmej ćwiczyli umiejętność czytania ze zrozumieniem na podstawie informacji dotyczących uhonorowania  H. Sienkiewicza  Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

Praktyczne zajęcia, kreatywne pomysły i praca własna przyczyniły się do bliższego spotkania z Patronem.