Ale to już było… PDF
piątek, 21 czerwca 2019 00:00

Historyczne zakończenie roku szkolnego w PSP 3 w Strzegomiu

W dniu 19 czerwca 2019r.  na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018\2019 dokonano podsumowania pracy szkoły i osiągnięć uczniów. Było to historyczne spotkanie, gdyż szkołę opuszczali pierwsi absolwenci klasy VIII oraz ostatni absolwenci gimnazjum. Uczniowie  z najwyższymi notami w nauce oraz uczniowie , którzy uzyskali znaczące wyniki w konkursach, wyróżnili się w pracy społecznej, otrzymali nagrody i wyróżnienia, rodzicom wręczono listy gratulacyjne. Uczniom  wręczono także statuetki w 5 kategoriach:

Prymus Szkoły – Katarzyna Szkarłat,

Super Absolwent- Emilia Kisielewska,

Najwyższy wynik egzaminu- Michał Ostrowski,

„Serce na dłoni”  - Jagoda Kotlicka,

„Słoneczny”-  Oliwier  Wączek, Aleksandra Żądło, Milena Laskowska.

Wszystkim nagrodzonym pogratulował obecny na uroczystości   wiceburmistrz Strzegomia pan Wiesław Witkowski oraz zastępca przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszka Basińska.

W drugiej części uroczystości odbył się benefis Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu. Pani dyrektor Agnieszka Łukaszonek  przypomniała historię tej szkoły. Nie zabrakło zaproszonych gości, byłych i obecnych pracowników gimnazjum, którzy przez 20 lat tworzyli tę placówkę. Głos zabrał także były dyrektor Gimnazjum nr 1,  pan Bronisław Forski oraz przedstawicielka Rady Rodziców, pani Agnieszka Basińska – wspominali z sentymentem kończącą swą działalność  szkołę. Pani dyrektor  A. Łukaszonek wręczyła przybyłym gościom podziękowania i pamiątkowe tarcze z logo Gimnazjum nr 1. Po raz ostatni wyprowadzono sztandar gimnazjum. Były to chwile niezwykle wzruszające.

W dalszej części spotkania  uczniowie klasy VIII i III gimnazjum pożegnali swych nauczycieli. Odbył się koncert piosenek o nauczycielach. Był śmiech i łzy wzruszenia. Na koniec  wszyscy zaśpiewali piosenkę „Ale to już było i nie wróci więcej…” Czas rozpocząć nowy etap w życiu.