Wakacje polsko – ukraińskie PDF
niedziela, 30 czerwca 2019 06:55

W dniach 22.06. 2019- 24.06.2019  uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu mieli przyjemność gościć grupę młodzieży z Ukrainy , która przyjechała do Strzegomia na zaproszenie Burmistrza pana Zbigniewa Suchyty. Młodzież wspólnie ,aktywnie  spędzała czas. W pierwszym dniu odbył się plener plastyczny w Karmelu – Centrum Aktywności Społecznej , na którym uczestnicy uwieczniali piękno naszego miasta. Następnie wypoczywali na strzegomskim basenie letnim. Nawiązali bliższe relacje, uczyli się wzajemnie swojego języka, a w komunikacji pomagały także ręce. Drugi dzień  pobytu to wizyta grupy w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego w Morawie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wizyta w stadninie koni w Morawie i spacer po hipodromie. Głaskanie koni sprawiło wszystkim wiele przyjemności. Kolejny dzień młodzież spędziła we Wrocławiu, oglądając stadion piłkarski i piękny wrocławski rynek. Spotkanie było niezwykle ciekawe dla obu stron, polskiej i ukraińskiej. Wspólny taniec „belgijki” świadczy o tym , że młodzież się zintegrowała i polubiła. Zawiązały się przyjaźnie. I mamy nadzieję , że możemy powiedzieć „do zobaczenia”.

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/wakacje-polsko-ukraiskie