Wręczenie ,,Gwiazd szeryfa” w PSP3 w Strzegomiu PDF
niedziela, 16 czerwca 2019 00:00

W 2019r. obchodzimy wyjątkową rocznicę – 30 rocznicę uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji  Publiczna Szkoła Podstawowa nr3 w Strzegomiu przystąpiła do projektu UNICEF  „Szkoła z prawami dziecka”.  Na godzinach wychowawczych w  klasach starszych zostały przeprowadzone interesujące zajęcia o prawach dzieci. Następnie, wytypowane zespoły uczniów przeprowadziły takie zajęcia dla swoich młodszych rówieśników. Było to niezwykle ciekawe   doświadczenie dla starszych i młodszych klas. Projekt zakończył się wyborem Szeryfów Praw Dziecka – osób, które wyróżniły się swoimi działaniami na rzecz dzieci. W naszej szkole uczniowie wyróżnili 5 takich osób i przyznali  im  honorowe odznaki „Szeryfa Praw Dziecka”. Są to pan burmistrza Zbigniew Suchyta , pan wiceburmistrz Wiesław Witkowski, ksiądz prałat Marek Babuśka, pani dyrektor Agnieszka Łukaszonek i Rzecznika Praw Dziecka w  Szkole Podstawowej  nr 3, pani Małgorzata Zalewska.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy.