NIEPODLEGŁOŚĆ ŁĄCZY POKOLENIA PDF
sobota, 10 listopada 2018 00:00

Pod takim hasłem 9.11.2018 wszystkie szkoły w naszej Gminie świętowały 100 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. W SCK  odbył się piękny koncert pt: „Niepodległość łączy pokolenia” z udziałem uczniów naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Strzegomia, Pan Zbigniew Suchyta, Wiceburmistrz Pan Wiesław Witkowski,  Naczelnik Wydziału Oświaty Pani Urszula Podsiały-Szubert oraz Dyrektorzy szkół. Koncert rozpoczął się od krótkiego wywiadu Pana Burmistrza z Panią Julią Kloc – wieloletnią mieszkanką Naszego miasta, byłą Dyrektor PSP nr 3 w Strzegomiu.W pięknych pieśniach patriotycznych oprócz uczniów zaprezentował się również chór Retro, w skład którego wchodzą starsi mieszkańcy naszego miasta.

W utworach poetyckich i muzycznych przedstawiona została 123-letnia niewola Polski oraz Jej niełatwa droga do wolności. Przygotowany i zrealizowany z wyjątkowym rozmachem montaż słowno-muzyczny dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Na koniec wszyscy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego a Pan Burmistrz podziękował uczniom oraz nauczycielom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie  tak pięknego koncertu.

K.Puchalska

Więcej zdjęć:http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/niepodlego-czy-pokolenia