OBCHODY 100 LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI PDF
środa, 14 listopada 2018 09:56

11.11.2018 r uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach obchodów 100 lecia Niepodległości. Był to dalszy ciąg działań z udziałem społeczności szkolnej PSP nr 3 pod opieką nauczycielki K.Puchalskiej. Po  mszy św., odprawionej w Bazylice Mniejszej przez biskupa świdnickiego ks. bp. Ignacego Deca, 100 par młodzieży w bardzo widowiskowym stylu zatańczyło na strzegomskim Rynku Poloneza.  Mieszkańcom szczególnie przypadła do gustu efektowna musztra paradna w wykonaniu żołnierzy 10. Brygady Logistycznej z Opola. Pod pomnikiem jednego z Ojców Niepodległości - Ignacego Jana Paderewskiego tradycyjnie złożono okolicznościowe wieńce i kwiaty.Na parkingu Strzegomskiego Centrum Kultury można było zobaczyć wystawę sprzętu militarnego i uczestniczyć w wojskowym festynie z grochówką.

Na zakończenie obchodów rocznicowych mieszkańcy Strzegomia oraz zaproszeni goście mieli możliwość podziwiać koncert przygotowany przez grupę uczniów i opiekunów strzegomskich szkół  pt „ Niepodległość łączy pokolenia”.  Te przepiękne uroczystości patriotyczne na długo zostaną w naszych wspomnieniach i na pewno nie raz będziemy do nich wracać i wspominać je z radością.

K.Puchalska

Więcej zdjęć: http://www.psp3.strzegom.pl/galeria/gminne-obchody-100-lecia-odzyskania-niepodlegoci