KONKURS PLASTYCZNY - „100 LECIE NIEPODLEGŁEJ" PDF
piątek, 09 listopada 2018 00:00

Konkurs realizowany był w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polskę. Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych uczniów oraz pogłębienie wiedzy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii najnowszej Polski.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 5-7 szkoły podstawowej. Zanim uczniowie przystąpili do pracy zgromadzili informacje na temat odzyskania niepodległości, a także wykazali się własną wiedzą. Wykonywali prace indywidualnie na  lekcjach plastyki, ich zadaniem było dokonać samodzielnej interpretacji tematu i idei mu przyświecającej. Każdy starał się, aby jego pomysł był oryginalny, a praca estetycznie wykonany. Na konkurs wpłynęło wiele prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem wśród uczniów naszej szkoły.

Uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą i w swoich pracach użyli różnych środków plastycznych. Nagrodzone prace zostały wyeksponowane podczas apelu na sali gimnastycznej.

Komisja w składzie: K.Puchalska oraz M.Wyrwa wybrała i wyróżniła 3 prace.

1. Natalia Kleczyńska kl. VII
  2. Marcel Kleczyńskii kl. VI
  3. Natasza Presz kl. V

Uczniowie zostali nagrodzeni podczas  Apelu z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

K.Puchalska