Spotkanie młodzieży PSP nr 3 z władzami miasta. PDF
piątek, 11 maja 2018 00:00

Spotkanie młodzieży PSP  nr 3 z władzami miasta.

11 maja 2018 roku z inicjatywy burmistrza Strzegomia w PSP nr 3 odbyło się spotkanie młodzieży z burmistrzem Zbigniewem Suchytą oraz zastępcą burmistrza Wiesławem Witkowskim.

W spotkaniu także wzięli udział: dyrektor PSP nr 3 Agnieszka Łukaszonek, w-ce dyrektor Beata Ślipko, uczniowie oraz nauczyciele.

Debata była okazją do poruszenia bieżących spraw i problemów lokalnej społeczności. Młodzież z uwagą słuchała słów burmistrza, który mówił o rozpoczętych i planowanych przez gminę inwestycjach. Do najważniejszych z nich należą:

-budowa przedszkola z oddziałami żłobkowymi przy ulicy Kościuszki, gdzie oprócz sal przedszkolnych powstaną piękne place zabaw, zjeżdżalnia terenowa, sad owocowy, ogrody „ptasi” i „motyli”.

-rewitalizacja parku przy ulicy Świdnickiej i dzielnicy Graby; powstaną tam place zabaw zjeżdżalnia linowa, fontanna posadzkowa, amfiteatr na wolnym powietrzu, park kalisteniczny dla młodzieży, mały ogród botaniczny.

-budowa ścieżek rowerowych przy ulicy Alei Wojska Polskiego oraz budowa Alei Rzeźb

Młodzież miała okazję również zadać własne pytania , na które uzyskała wyczerpujące odpowiedzi. Uczniowie dowiedzieli się, że w najbliższym czasie gmina planuje remonty i naprawy kolejnych dróg i chodników w mieście i na wioskach, odnowienie średniowiecznych murów obronnych i podświetlenie kolejowej estakady, uruchomienie komunikacji miejskiej, remonty świetlic w Kostrzy i Modlęcinie.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i przyczyniło się do kształtowania właściwych postaw obywatelskich motywujących do zainteresowania się sprawami małej Ojczyzny.

PSP nr 3 w Strzegomiu