PSP nr 3 w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl PDF
piątek, 11 maja 2018 10:17

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu realizuje projekt Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Projekt ma na celu podniesienie poziomu wiedzy i kompetencji uczniów i nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni. W naszej placówce zorganizowaliśmy dwa Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, które odbyły się 19 marca dla uczniów klas gimnazjalnych oraz 16 kwietnia 2018 r. dla uczniów klas młodszych-  przeprowadzili je Edukatorzy Bezpieczeństwa Cyfrowego.  Było to wydarzenie edukacyjno-informacyjne w formie warsztatów poświęcone problematyce bezpieczeństwa cyfrowego, które przyczyni się do zwiększenia świadomości uczniów, rodziców i nauczycieli na temat cyberzagrożeń. W trakcie tego wydarzenia w szkole odbyły się spotkanie edukatora z dyrektorem szkoły. Następnie edukator spotkał się z uczniami wyznaczonych klas, połączone z prezentacją filmu, jak i podstawowych problemów dotyczących cyberbezpieczeństwa. Ważnym punktem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego było spotkanie edukatora z nauczycielami i dyrekcją z wykorzystaniem filmu. W dniu 10.05.2018r. odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym szkolni mentorzy zaprezentowali film, rozdali broszury, a także poruszyli temat cyfrowego bezpieczeństwa. Udział w projekcie okazał się bardzo dobrym doświadczeniem, ponieważ uczestnicy mieli okazję do refleksji i pochylenia się nad zagrożeniami w sieci.