Ślubowanie i pasowanie na ucznia w PSP nr 3 PDF
piątek, 13 października 2017 00:00

Ślubowanie i pasowanie na ucznia w PSP nr 3

13 Października 2017 roku uczniowie klas pierwszych  PSP nr 3 w Strzegomiu  zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej. W uroczystości wzięli udział  goście z Urzędu Miasta: burmistrz Zbigniew Suchyta , zastępca burmistrza Wiesław WItkowski, naczelnik Wydziału Oświaty Urszula Podsiadły-Subert, radny Janusz Flaman oraz dyrektor szkoły Agnieszka Łukaszonek, wicedyrektor Beata Ślipko, rodzice, dziadkowie pierwszoklasistów.

Pani dyrektor powitała uczniów życząc im sukcesów w nauce, Pan burmistrz także skierował do nich ciepłe słowa. Pierwszoklasiści  ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia. Moment ślubowania poprzedziły programy artystyczne przygotowane przez klasy pierwsze oraz pytania sprawdzające wiedze uczniów. Zaprezentowane utwory wykonywane przez dzieci tematycznie związane były z obowiązkami ucznia, bezpieczną zabawą , radością uczenia się i poznawania świata.

W dalszej kolejności pierwszoklasiści ślubowali kochać Ojczyznę , być dobrym uczniem, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom . Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły - Agnieszka Łukaszonek wraz z burmistrzem Zbigniewem Suchytą dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy , medale i upominki. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klas pierwszych.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci. Pierwszoklasistom życzymy by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką, aby nasza placówka była dla nich miejscem, gdzie będą chętnie przebywać ,  znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.

Wychowawcy klas pierwszych