Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa PDF
czwartek, 13 października 2016 13:47

,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w Trójce.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Strzegomiu otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”Priorytet 3 w kwocie 4.000 zł.

Wsparcie finansowe zostało udzielone na zakup nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami).

W sprawie zakupu książek zasięgnięto opinii Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Podjęliśmy współpracę z Biblioteką Publiczną w Strzegomiu, Biblioteką Pedagogiczną w Świdnicy, obejmującą planowanie zakupów książek, wymianę informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo.

Podczas realizacji programu w szkole zostaną zorganizowane wydarzenia promujące czytelnictwo z udziałem uczniów oraz spotkanie z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dzieci
i młodzieży. Zrealizujemy 7 projektów edukacyjnych z wykorzystaniem nowego księgozbioru biblioteki szkolnej.

Mamy ogromną  nadzieję, że doposażenie biblioteki szkolnej w nowości wydawnicze oraz szereg podjętych działań  przyczyni się do podniesienia poziomu czytelnictwa w naszej szkole!