Pasowanie na ucznia PDF
piątek, 14 października 2016 15:50

Pasowanie na Ucznia w „Trójce”

13 października  2016r., wśród licznie zgromadzonych rodziców pierwszoklasistów oraz przybyłych gości: p. Wiesława Witkowskiego z-cy burmistrza Strzegomia, p. Janusza Flamana radnego Rady Miejskiej Strzegomia oraz Rady Rodziców, odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej.

Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli program artystyczny polonezem, następnie popisywali się
w recytacji wierszy i śpiewie piosenek. Brawa publiczności były dowodem, że przygotowali się na przysłowiową szóstkę.

Kolejno nastąpiła ceremonia Pasowania. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach p. dyrektor A. Łukaszonek dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia PSP3.

Po ceremonii pasowania p. dyrektor, przybyli goście pogratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce. Wręczyli również upominki w postaci słodyczy, a pani dyrektor rozdała dzieciom pamiątkowe dyplomy. Rodzice nie zapomnieli o swoich pociechach i przygotowali dla nich niespodzianki – rożki obfitości. Prezenty sprawiły uczniom ogromną radość.

W drugiej części uroczystości uczniowie  kl. IV, V i VI   uczcili Dzień Edukacji Narodowej
w zabawnych scenkach przedstawiających „nauczycieli w krzywym zwierciadle”, ale największą niespodzianką był przygotowany teleturniej FAMILIADA. Nie zabrakło również podziękowań za trud wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia złożonych przez przybyłych gości, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.