Wycieczka do Świdnicy PDF
środa, 28 września 2016 00:00

TRÓJKA” NA PRZYRODNICZEJ WYCIECZCE

27 września klasy II i III PSP nr 3 w Strzegomiu odwiedziły mieszczącą się w dawnej fabryce fortepianów w Świdnicy , pierwszą na Dolnym Śląsku Stację Edukacji Przyrodniczej z jaskinią nietoperzy.

Stacja powstała w celu szeroko pojętej edukacji ekologicznej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby rozpowszechniania wiedzy o nietoperzach występujących na terenie doliny Bystrzycy z jeziorem Bystrzyckim i w paśmie Gór Sowich.

Uczniowie zwiedzili pomieszczenie zbudowane na wzór jaskini, w której zamieszkują nietoperze, uczestniczyli w prelekcji na temat życia i zwyczajów trzech gatunków tych ssaków: mopka, gacka Bechsteina oraz nocka dużego. Poszerzyły także wiedzę dotyczącą pracy leśnika.

Kolejne zajęcia dostarczyły dzieciom informacji i ciekawostek o życiu saren, lisów, borsuków oraz łosi i jeleni. Największą uwagę uczniów przykuły poroża danieli oraz muflonów, które zamieszkują tereny Gór Sowich.

Dzieci zadawały trudne, ale ważne pytania, dotyczące ochrony lasu oraz jego znaczenia dla życia zwierząt i ludzi.

Wycieczka była interesującą lekcją przyrody, podczas której uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o chiropterologii, ale także poznali ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu.

Młodzi przyrodnicy

z „Trójki”