BAL KARNAWAŁOWY PDF
wtorek, 26 stycznia 2016 08:41

BAL KARNAWAŁOWY 2016

W PSP nr 3 w Strzegomiu

Dnia 21 stycznia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się BAL KARNAWAŁOWY dla najmłodszych uczniów z Oddziału Przedszkolnego oraz dla uczniów klasy III. Sala gimnastyczna przemieniła się w salę balową, w której dzieci prezentowały swoje umiejętności taneczne.

Przepięknie przebrane przedszkolaki oraz ich starsi koledzy z dumą prezentowały wymyślne stroje, takiej jak: księżniczki, wróżki, pszczółki, królowa Elza, policjanci, wojsko, karatecy, mikołajowie, królowie, bohaterowie tacy jak Batman, Supermen, panny młode, czarownice, pająki, piraci, itd. Rodzice naszych uczniów włożyli wiele trudu aby tak wspaniale przygotować na ten dzień swoje pociechy. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach, które zorganizowały wychowawczynie grup, Pani Agnieszka Lubera oraz Pani Ewa Ciunowicz.  Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Bal odbył się w cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy. Dzieci bawiły się wesoło, każdy mógł zatańczyć jak najbardziej wymyślne tańce przy pięknej muzyce. Taka zabawa odbywa się w naszej szkole co roku, a towarzyszą jej niesamowite emocje i niezapomniane przeżycia naszych uczniów.

Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.

Agnieszka Lubera