JASEŁKA 2015 PDF
wtorek, 22 grudnia 2015 00:00

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów naszej szkoły. Nie inaczej było w tym roku: 22 grudnia 2015r. o godzinie 9.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: zaproszeni goście Ks. Prałat Marek Babuśka oraz Burmistrz Strzegomia Pan Zbigniew Suchyta, nasi nauczyciele, pracownicy szkoły oraz  oczywiście cała wspólnota uczniowska. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

O  miłe doznania świąteczne  zadbali w tym roku uczniowie klasy IV i III. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, okrutnego Heroda, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,/ Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(...).” Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń i kolędy zagranej na flecie przez Małgosię Baranowską z klasy V i w tak  świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
Żegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
Pragniemy przeżyć Niepowtarzalną tajemnicę wcielenia Syna Bożego
W pokoju i wzajemnej bliskości.
Serdeczne życzenia: Zdrowia, pogody ducha,
Spełnienia wszystkich marzeń,
Zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
dla Wszystkich mieszkańców naszej Gminy