WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA PDF

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3

W STRZEGOMIU

Wizyta Świętego Mikołaja w naszej szkole to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Uczniowie klas 0-III przygotowywały się do niego starannie. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne, na których oczywiście królował Święty Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiły, że każda praca była oryginalna i ciekawa. Każda klasa przygotowała także piosenki oraz wiersze,które zaprezentowały przed tak wyjątkową osobą.

Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi nasłuchując mikołajkowych dzwoneczków.

Święty Mikołaj od samego rana zawitał do naszej szkoły, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w klasach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych uczniów – przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego. Następnie odwiedził uczniów klasy I, II i III. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki dzielnie zaśpiewały dwie przygotowane na ten dzień piosenki, jedną z układem choreograficznym, ponadto recytowały wiersze, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego dzieci z całego świata.

Wspólnie zrobione zdjęcia z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Nasi uczniowie będą długo wspominać ten wyjątkowy i wyczekiwany przez nich dzień.

Agnieszka Lubera