760 ROCZNICA ISTNIENIA OSIEDLA GRABY PDF
poniedziałek, 30 listopada 2015 00:00

760 rocznica istnienia osiedla Graby

W dniu 29 listopada 2015 r. z okazji przypadającej w roku bieżącym 760 rocznicy istnienia osiedla Graby, odbyła się  uroczystość odsłonięcia upamiętniającego obelisku.

Na uroczystości obecne były Władze miastaStrzegomia Pan Zbigniew Suchyta Burmistrz Strzegomia, Pan Wiesław Witkowski Zastępca Burmistrza oraz Radni Rady Miejskiej Strzegomia Pan Zdzisław Kudyba, Pan Janusz Flaman, Pan Krzysztof Kaszub.

Ksiądz Prałat Marek Babuśka dokonał poświęcenia obelisku, natomiast Pan Krzysztof Kaszub, miłośnik historii Strzegomia,  przybliżył zgromadzonym historię swojego odkrycia na podstawie przeprowadzonych badań oraz odczytał inskrypcję widniejącą na tablicy.
Uczniowie PSP nr 3 odczytali Akt deklaracji objęcia opiekinad obeliskiem oraz złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicz pod tablicą poświęconą Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.

Kamień na obelisk przekazała firma Górbeh - Kopalnia Granitu Jeziorski z Kostrzy”, a tablicę na obelisk - firma Chest Granit z Wieśnicy. Napis na tablicy wykonał Pan Marek Misiaszek z Grabów.

Społeczność PSP 3 Strzegom