Śniadanie 2015 PDF
niedziela, 08 listopada 2015 00:00

ŚNIADANIE DAJE MOC!

W dniu 6 listopada 2015 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”. Celem akcji było zwiększanie świadomości uczniów dotyczącej zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a co za tym idzie przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.  Wychowawcy klas 0-III, dzięki współpracy z rodzicami, zorganizowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zajęcia , podczas których uczyli się robić smaczne i zdrowe kanapki.

Przedtem  nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadanki. Dotyczyły one odżywiania, kształtowania dobrych nawyków żywieniowych, budowania piramidy żywienia. Dzieci wyśmienicie przygotowały się do roli kucharzy. Zakładały fartuszki, czapki kucharskie, uczyły się nakrywania do stołu. Uczniowie pamiętały również o higienie rąk. W gotowości były także niezbędne akcesoria kuchenne i produkty spożywcze – ściereczki, deski, talerzyki, noże, umyte wcześniej i obrane warzywa, wędliny, sery, nabiał. Uczniowie z wielką radością i dumą przygotowywali zdrowe i pyszne kanapki, które ze smakiem zjadali. Ochoczo sprzątano także swoje stanowiska pracy. Wszyscy spisali się na medal, wspólnie przygotowanie śniadania było okazją do wymiany wielu cennych uwag dotyczących zasad zdrowego żywienia, zaś degustacja należała do najprzyjemniejszego momentu pobytu w szkole.

Mamy nadzieję, że cel akcji został osiągnięty i u  naszych pociech zwiększyła się świadomość dotycząca zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Z niecierpliwością czekamy na następna edycję tej akcji, w której na pewno nasza szkoła weźmie udział.

Agnieszka Lubera

Ewa Ciunowicz