Programy biblioteczne PDF
środa, 18 listopada 2015 09:57

NOWE PROGRAMY BIBLIOTECZNE

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowane są dwa programy biblioteczne: Rządowy Program ,,Książki naszych marzeń” oraz Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Podczas spotkania z rodzicami przedstawiono założenia programów, zaprezentowano rolę książki w formie elektronicznej oraz referatu wygłoszonego przez p. Elżbietę Smolarek.

Wychowawcy klas wspólnie z uczniami przygotowali projekty edukacyjne i realizują zaplanowane działania. Jednym z nich jest wizyta w Bibliotece Miejskiej w Strzegomiu. W każdej klasie odbywają się lekcje biblioteczne oraz konkursy wiedzy o ulubionych książkach. Uczniowie przygotowują plakaty promujące ich wymarzone pozycje książkowe. Dzięki tym działaniom znacznie wzbogacił się księgozbiór biblioteczny, jak również stan zainteresowania dzieci czytelnictwem. Uczniowie o wiele chętniej odwiedzają bibliotekę szkolną, wiedzą, że można tam wypożyczyć ciekawe książki, uzyskać poradę nauczyciela oraz rozwijać swoje zainteresowania.