Pasowanie na Ucznia w ,,Trójce" PDF
czwartek, 15 października 2015 00:00

Pasowanie na Ucznia w „Trójce”

14 października  2015r., w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności uczniowskiej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Gromkie brawa publiczności były dowodem, że przygotowali się na przysłowiową szóstkę.

Kolejno nastąpiła ceremonia Pasowania. Uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po tych słowach p. dyrektor A. Łukaszonek dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia PSP3.

Po ceremonii pasowania głos zabrała p. dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście: z-ca burmistrza Strzegomia p. Wiesław Witkowski, radny Rady Miejskiej Strzegomia p. Janusz Flaman oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Janusz Gregorczyk. Goście gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli sukcesów w nauce.

Wręczyli również upominki w postaci słodyczy, a pani dyrektor rozdała dzieciom pamiątkowe dyplomy. Rodzice nie zapomnieli o swoich pociechach i przygotowali dla nich niespodzianki – rożki obfitości. Prezenty sprawiły uczniom ogromną radość.

W drugiej części uroczystości uczniowie  kl. VI, IV i II   wystąpili w wyjątkowo zabawnych scenkach przedstawiających „świat uczniów i nauczycieli”. Nie zabrakło również podziękowań złożonych przez Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców za trud wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia.