Na wycieczce w Szczawnie Zdroju PDF
piątek, 25 września 2015 00:00

„TRÓJKA” NA WYCIECZCE W SZCZAWNIE ZDROJU

W czwartek 24 września uczniowie klasy I i II Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu wybrali się do Szczawna Zdroju – uzdrowiskowego miasta położonego w Górach  Wałbrzyskich.

Dworzysko było pierwszym miejscem, które odwiedziły dzieci. Zobaczyły stadninę koni, zabytkową ujeżdżalnię oraz bryczki do przejażdżek turystycznych. Bezpośredni kontakt z końmi był dla niektórych nowym doświadczeniem.

Następnie uczniowie udali się na wieżę Anny (zegarową) wzniesioną w 1818 roku na skarpie, skąd obserwowali okoliczne krajobrazy i podziwiali jesienną przyrodę.

W Pijalni Wód Mineralnych sprawdzali smak leczniczej wody mineralnej i zakupili drobne pamiątki.

Duże wrażenie wywarły na dzieciach : Zakład Przyrodniczy, Dom Zdrojowy oraz Sanatorium „Anka”,  w którym łączy się wielowiekowe tradycje lecznictwa uzdrowiskowego z najnowszymi osiągnięciami nauki.

Podczas wycieczki był również czas na chwilę rozrywki. Uczniowie skorzystali z pobliskiego placu zabaw wyposażonego w różnego rodzaju drabinki, drążki, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, kolorowe huśtawki i miniaturowe domki.

Wycieczka do Szczawna Zdroju dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i doświadczeń. Była okazją do integrowania z grupą, podziwiania krajobrazów, ochrony przyrody oraz utrwalenia zasad bezpieczeństwa poza szkołą.

Opiekunowie