WIZYTACJA BISKUPA PDF
sobota, 03 października 2015 00:00

"Każdy świętym może być"

Każda parafia mniej więcej raz na 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną ks. Biskupa. Nasza parafia App. Piotra i Pawła w Strzegomiu miała taką uroczystość w dniach 2-4 października bieżącego roku. J.E. Ks. Biskup Adam Bałabuch zawitał do naszej szkoły 2 października w samo południe w towarzystwie ks. proboszcza Marka Babuśki. Odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez  uczniów klasy IVi III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, którzy w montażu słowno - muzycznym udowodnili, że "każdy świętym może być".

Spotkanie nie mogło by się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy ks. biskupa z uczniami naszej szkoły. Na zakończenie wizyty ks. biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

Ostatnim punktem odwiedzin zacnego gościa było spotkanie z Radą Pedagogiczną, pracownikami szkoły oraz Rodzicami.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu społeczności szkolnej, które pozwoliło dostrzec, że wśród wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła, są też wartości chrześcijańskie.