Święto Ziemi w PSP 3 PDF
wtorek, 05 maja 2015 07:31

Święto Ziemi w PSP nr 3

28.04.2015r. w PSP nr 3 uczniowska brać świętowała Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie z klasy VI i V przygotowali inscenizację  pt. „ Jak rozweselić Ziemię?”, w której ukazali globalny problem zaśmiecania Ziemi oraz sposoby, jak temu przeciwdziałać w życiu codziennym. Uczniowie klas 0- III oraz IV- V pod opieką wychowawców oraz nauczycieli muzyki zaprezentowali kolorowe transparenty o ochronie przyrody, poszanowaniu dóbr natury oraz zaśpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Miłym akcentem był barwny taniec kwiatów w wykonaniu uczniów klasy II pod opieką p. Ewy Ciunowicz. Na zakończenie grupa uczniów z klasy II posadziła, podarowane przez rodziców, w szkolnym parku krzewy.

Chcemy, aby taka postawa towarzyszyła nam jak najczęściej. Mamy jedną Ziemię i musimy    o Nią dbać wszyscy- jak powiedziała uczennica Natalka z kl. IV : „mali i duzi, chłopcy i dziewczynki”.