Jestem bezpieczny PDF
poniedziałek, 11 maja 2015 10:04

Nasza mistrzowska drużyna z pierwszej pomocy kolejny raz wspaniale ukazała swoje umiejętności w konkursie

„Jestem bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”

6.05.2015r. w Hali Sportowej w Ząbkowicach Śląskich odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu z zakresu: bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pierwsza pomoc, zapobieganie pożarom oraz prewencja ogólna. Organizatorem konkursu była Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu oraz Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych, przygotowanie uczniów do racjonalnych zachowań w przypadku wystąpienia niebezpieczeństw i zagrożeń, promowanie postaw prospołecznych, przygotowanie młodzieży do samopomocy poprzez wyposażenie ich w umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, uwrażliwienie na przemoc i zagrożenia w szkole, w domu i w środowisku rówieśniczym.

Uczniowie rywalizowali w sposób teoretyczny i praktyczny. Na początku każdy uczestnik rozwiązywał test, a następnie 3- osobowe drużyny rywalizowały na czterech stacjach praktycznych. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze- drużyna w składzie: Michał Pawlica, Szymon Otlewski i Bartłomiej Wójtowicz zajęła wysokie 5 miejsce, na 14 drużyn, zdobywając 91 punktów (do podium zabrakło im 2 punkty). Różnice punktowe były niewielkie, a uczniowie zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności.

Z taką młodzieżą możemy czuć się bezpiecznie!

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie za pokrycie kosztów przejazdu uczniów do Ząbkowic, a uczniom gratulujemy!

Izabela Luszawska