Nasi uczniowie w półfinale konkursu PDF
piątek, 10 kwietnia 2015 00:00

Nasi uczniowie w półfinale konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć"

Już po raz trzeci nasza szkoła brała udział w półfinale subregionalnego VII/XI  Konkursu  Bezpieczeństwa dla  Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” .10.04.2015r. uczniowie: Bartłomiej Wójtowicz, Szymon Otlewski i Michał Pawlica wzięli udział w półfinałowym konkursie o tytuł Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa, który odbył się w hali lekkoatletycznej OSiR w Wałbrzychu. Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej, a organizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Nysa. Celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i życiu codziennym, kształtowanie w młodych ludziach umiejętności asertywnych i rozwiązywania konfliktów.

Chłopcy byli bardzo blisko podium- zajęli 5 miejsce (na 20 drużyn z regionu wałbrzyskiego), do podium zabrakło im 1,5 punktu (a zdobyli 86,8 pkt).

Uczniowie mięli do zaliczenia 6 stacji, na których wykazali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy (opatrywanie złamania, resuscytacja krążeniowo- oddechowa, zatrucie substancjami chemicznymi) oraz wiedzą z zakresu  przemocy w szkole, poruszania się środkami komunikacji miejskiej, bezpieczeństwa z prądem.

Ta wiedza i umiejętności, którą posiadają Ci młodzi chłopcy może uratować zdrowie i życie człowieka. Możemy czuć się bezpiecznie mając ich w swoim otoczeniu.

Gratulujemy konkursowiczom.

Izabela Luszawska