MIKOŁAJKI PDF
poniedziałek, 08 grudnia 2014 07:59

ŚWIĘTY MIKOŁAJ  W PSP NR 3 W STRZEGOMIU

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Dnia 5 grudnia 2014 roku z workiem pełnym prezentów przyjechał również do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu. Oczekując upragnionego Gościa dzieci z wielkim zainteresowaniem wypatrywały Świętego Mikołaja w oknach. Wszystkie dzieci aktywnie przygotowały się do jego przyjścia ćwicząc w każdej minucie oczekiwać wierszyki, piosenki oraz układy taneczne. Po zakończonych próbach dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do PSP nr 3 zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Najmłodsi uczniowie, czyli przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi pracami przedstawiającymi Mikołaja. Przedszkolaki z zerówki zaprezentowały dla Mikołaja układ choreograficzny do piosenki „ Idzie Święty Mikołaj”. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.

Agnieszka Lubera