1 grudnia Światowy Dzień Aids PDF
niedziela, 07 grudnia 2014 18:00

2 grudnia 2014r. w PSP nr 3 obchodziliśmy Światowy Dzień Aids, przypadający 1 grudnia, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia w 1988r. W klasach 4- 6 zostały przeprowadzone zajęcia na przyrodzie dotyczące problematyki HIV/ Aids. Uczniowie poznali zachowania ryzykowne prowadzące do  zakażenia się wirusem Hiv oraz jak można się przed nim ustrzec. Główny nacisk położono na tolerancję wobec chorych i zrozumienie osób zakażonych, aby normalnie traktować osoby chore i przestać się ich bać. Uczniowie klas 1- 3 poznali tematykę  poprzez historyjkę obrazkową i malowankę, dostosowaną do rozwoju emocjonalnego dzieci w tym wieku, zalecaną przez Krajowe Centrum ds. Aids oraz Ministerstwo Zdrowia. Rodzice o działaniach zostali poinformowani na zebraniach. Przygotowana została również gazetka informacyjna na korytarzu szkolnym.  Jesteśmy szkołą promująca zdrowie i bardzo ważna jest dla nas  edukacja dzieci w tak trudnej społecznie kwestii. Wiedza może uchronić tych młodych ludzi przed niebezpieczeństwem zakażenia Hiv.