Spektakl profilaktyczny PDF
sobota, 29 listopada 2014 00:00

Dnia 27.11.2014r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzegomiu odbył się spektakl profilaktyczny pt. ,,Strach ma wielkie oczy”. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się problemom wymuszeń w szkole oraz przemocy rówieśniczej.

Pod postaciami zwierząt ukryte zostały cechy ludzkie, takie jak: chciwość, zazdrość, obojętność, chęć dominacji oraz podporządkowywanie sobie osób słabszych. Widzowie żywo reagowali na sytuacje przedstawione w spektaklu, byli zaangażowani w jego przebieg. Uczniowie odegrali role osób przeciwdziałających przemocy. Przypomnieli szczególnie dzieciom młodszym, jak należy postępować w trudnych sytuacjach. Gdzie szukać pomocy? Każdy widz przekonał się, że jeśli będzie mówił o swoich problemach zawsze znajdzie pomoc i nigdy nie będzie sam. Takie tez przesłanie pozostało w uczniach po obejrzeniu spektaklu.