DZIEŃ ZIEMI PDF
wtorek, 22 kwietnia 2014 00:00

Sprawozdanie z happeningu z okazji

Międzynarodowego Dnia Ziemi

29 kwietnia 2014r. w PSP nr 3 w Strzegomiu odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem imprezy było kształtowanie proekologicznych postaw wśród uczniów, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz integracja uczniów poprzez wspólną zabawę. O godzinie 9.00 uczniowie klas 0- VI zebrali się w sali gimnastycznej i obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Metamorfoza, czyli jak lekkoduch został ekologiem”.

Następnie uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej zaprezentowali wiersze o tym, jak dbać o środowisko. Po części artystycznej rozpoczęły się „potyczki ekologiczne” między klasami. Młodsi uczniowie, w konkursie „Zagadki smakowe”, rozpoznawali smaki warzyw i owoców. Spisali się znakomicie. Starsi uczniowie segregowali śmieci, śpiewali piosenki o tematyce przyrodniczej, brali udział w kalamburach, których treść również dotyczyła zasad ochrony środowiska. Następnie odbyły się konkurencje sportowe dla wszystkich klas: kręgle (ze zużytych butelek po napojach), rzut puszką do kosza oraz gra w „zbijaka ekologicznego”. Na zakończenie odbył się pokaz mody ekologicznej, w którym uczniowie prezentowali stroje wykonane z pudeł, worków, nakrętek, gazet. Wszyscy uczestniczący w konkurencjach otrzymali nagrody, a klasy dyplomy. Dzieci aktywnie spędziły czas propagując styl proekologiczny, sprzyjający ochronie naszej Ziemi, uporządkowały i pogłębiły wiadomości o ochronie środowiska.