Wycieczka w Góry Stołowe PDF
wtorek, 13 maja 2014 00:00

Wycieczka w Góry Stołowe

Społeczność szkolna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu uczestniczy w projekcie finansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminę Strzegom pt. ,,Odpady- proste zasady”.

Dnia 12.05.2014r w ramach zadań ekologicznych uczniowie klas IV- VI byli na jednodniowej wycieczce w Górach Stołowych oraz w Dusznikach Zdroju w Muzeum Papiernictwa. Dzieci miały okazję przebywać na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, poznać piękno krajobrazu górskiego, struktury lasu, wzajemnego oddziaływania na siebie organizmów żyjących w lesie.

W Muzeum Papiernictwa uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz warsztatowych. Dowiedzieli się jak dawniej pozyskiwano papier oraz w jaki sposób dzisiaj wykonywany jest papier czerpany. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa papieru pozyskiwanego z makulatury oraz odchodów słonia. Wszystkie dzieci miały okazję pod czujnym okiem specjalistów czerpać papier, odciskać nadmiar wody oraz obserwować proces suszenia. Każdy uczeń otrzymał dwie kartki papieru czerpanego w kolorze naturalnym oraz barwiony i perfumowany. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Muzeum Dinozaurów w Karłowie.