SNIADANIE WIELKANOCNE PDF
środa, 16 kwietnia 2014 00:00

ŚNIADANIE WIELKANOCNE U NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW PSP NR 3

Na kilka dni przed Wielkanocą po raz kolejny uczniowie klasy „0” i „I” wraz z wychowawcami, panią Agnieszką Lubera i panią Ewą Ciunowicz zorganizowali Śniadanie Wielkanocne. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie stołu, zrobiły koszyczki a z ogródków przydomowych przyniosły wiosenno – świąteczne oznaki budzącej się do życia przyrody: bazie i bukszpan.

Kilka dni wcześniej przygotowały również ciekawe pisanki. Wszystkie te wspólnie wytworzone akcenty wielkanocne znalazły się na stole w naszej placówce.

Mamy naszych wychowanków przygotowały tradycyjne śniadanie wielkanocne z jajkiem, kiełbasą, chrzanem, itp. O znaczeniu tych pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach od swoich wychowawców.

Ten dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi. Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w naszej pamięci…