Narodowe Święto Niepodległości PDF
piątek, 15 listopada 2013 07:44

Narodowe Święto Niepodległości Polski

Dnia 13.11.2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. H. Sienkiewicza w Strzegomiu odbyła się uroczysta Akademia z okazji 95-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.

Pani Dyrektor szkoły Agnieszka Łukaszonek serdecznie powitała gościa, nauczycieli  i uczniów. Honorowym gościem uroczystości był Przewodniczący Związku Sybiraków Ziemi Strzegomskiej – Pan Jerzy Orabczuk, który ze łzami w oczach podsumował część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów klas IV – VI. Tematyka przedstawienia dotyczyła treści niepodległościowych oraz losów Sybiraków na nieludzkiej ziemi. Pieśni patriotyczne uświetniły przejmujący montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli: Elżbiety Smolarek i Marzeny Król.

Po części artystycznej odbył się Konkurs Wiedzy o Hymnie państwowym i symbolach narodowych, który opracowały i przeprowadziły nauczycielki: Maria Juszkowicz, Beata Karkau i Małgorzata Wyrwa.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy V (Barbara Buczyk, Michał Pawlica, Patryk Żak). Drugie miejsce przypadło w udziale klasie VI (Klaudii Paradowskiej, Julii Starczale i Ilonie Świrad). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z klasy IV (Oliwia i Wiktoria Stankiewicz oraz Dominik Szumski). Różnica w punktacji była bardzo niewielka, wszyscy zawodnicy wykazali się olbrzymią wiedzą w kategoriach konkursowych. Oprócz nagród rzeczowych zawodnicy otrzymali słodkie upominki.

Uczczenie Święta Niepodległości przebiegało w bardzo podniosłej atmosferze. Z pewnością pozostanie niepowtarzalnym wspomnieniem w naszych sercach.

Elżbieta Smolarek