Śniadanie daje moc PDF
piątek, 08 listopada 2013 00:00

Śniadanie daje moc

W dniu 8 listopada 2013 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Wychowawcy klas 0-III, dzięki współpracy z rodzicami, zorganizowali dla najmłodszych uczniów naszej szkoły zajęcia , podczas których uczyli się robić smaczne i zdrowe kanapki. Przedtem  nauczyciele przeprowadzili z dziećmi pogadanki . Dotyczyły one odżywiania, kształtowania dobrych nawyków żywieniowych, budowania piramidy żywienia.

Zajęcia kulinarne poprzedzone zostały również plastycznymi popisami dzieci pod hasłem „Kuchenny teatrzyk”. Uczniowie mieli okazję wykazać się wyobraźnią – ozdabiali drewniane łyżki i widelce różnorodnymi materiałami plastycznymi. W końcu przyszedł czas na przygotowanie wyczekiwanego posiłku – dzieci wyśmienicie przygotowały się do tej roli, zakładały fartuszki, czapki kucharskie, uczyły się nakrywania do stołu. Dzieci pamiętały również o higienie rąk. W gotowości były także niezbędne akcesoria kuchenne i produkty spożywcze – ściereczki, deski, talerzyki, noże, umyte wcześniej i obrane warzywa, wędliny, sery, nabiał. Uczniowie z wielką radością i dumą przygotowywali zdrowe i pyszne kanapki, które ze smakiem zjadali. Korzystając z chwili wolnego czasu przygotowywały wegetariańskie tosty, którymi dumnie częstowali rodziców. Dzieci ochoczo sprzątały swoje stanowiska pracy.

Mamy nadzieję, że cel akcji został osiągnięty i u  naszych pociech zwiększyła się świadomość dotycząca zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Z niecierpliwością czekamy na następna edycję tej akcji, w której na pewno nasza szkoła weźmie udział.