MISTRZ ORTOGRAFII PDF
sobota, 15 czerwca 2013 08:36

GMINNY KONKURS ,,MISTRZ ORTOGRAFII"

14 czerwca 2013 r., w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. H. Sienkiewicza, miał miejsce finał V Gminnego Konkursu Ortograficznego "Mistrz ortografii" pod honorowym patronatem Burmistrza Strzegomia.

W organizację konkursu włączyły się nauczycielki Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Strzegomiu, Małgorzata Świstek - polonistka oraz Joanna Dolińska - bibliotekarz. Celem konkursu jest propagowanie kultury języka ojczystego oraz znajomości zasad ortografii wśród uczniów szkół podstawowych.

Do konkursu zgłosiło się sześciu przedstawicieli klas IV-VI - szkolnych Mistrzów Ortografii szkół podstawowych z gminy Strzegom, którzy rozwiązywali test ortograficzny.

W skład jury weszły polonistki, które przygotowały swoich podopiecznych do konkursu.

• I miejsce oraz tytuł "Mistrza ortografii" zdobyła Magdalena Polak - uczennica PSP Nr 4 w Strzegomiu,
  • II miejsce zajął Michał Kebłesz - uczeń ZSP w Jaroszowie,
  • III miejsce zajął Kacper Rutka - uczeń PSP Nr 2 w Strzegomiu.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez burmistrza Strzegomia-Zbigniewa Suchtę.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Agnieszka Łukaszonek