Sprawny Dolnoślązaczek PDF
środa, 19 czerwca 2013 08:20

Sprawny Dolnoślązaczek

W dniu 18 czerwca 2013 r. nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej PSP Nr 3 ze Strzegomia na konferencji organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk”  we Wrocławiu oraz patronów Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Kuratorium Oświaty we Wrocławiu odebrali  specjalny Certyfikat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zaświadczający o realizacji w szkole programu  SPRAWNY DOLNOŚLĄZACZEK oraz upominki dla uczniów, które zdobyły tytuły Sprawnych Dolnoślązaczków.

Program ma na celu zachęcanie uczniów do podejmowania  nowych form aktywności fizycznej , rozbudzanie zainteresowania sportem, poprzez uatrakcyjnienie realizowanych zajęć wychowania fizycznego. Program sportowy jest realizowany  w naszej szkole pierwszy rok.

Atrakcyjna forma programu, różnorodność zajęć i sprawdzianów, specjalne legitymacje w których dzieci wklejają odpowiednie odznaki  potwierdzające zdobycie  konkretnej sprawności  sprawiają, że uczniowie  chętnie brali  udział w zajęciach. Ważnym elementem programu jest to,  że   odznakę zdobywają poszczególni uczniowie według przestrzegania zasady indywidualizacji i doceniania indywidualnych predyspozycji i umiejętności, a nie gremialnie cały zespół klasowy.  Dzięki uczestnictwu w programie  dzieci  stają się  nie tylko sprawniejsze,  ale wiedzą więcej o zdrowiu, sporcie, rekreacji , turystyce i pożytecznym spędzaniu czasu wolnego.

Zajęcia w zależności od warunków atmosferycznych prowadzone są : na sali gimnastycznej, boisku szkolnym, parku. Uczniowie uczestniczą również w zajęciach na basenie oraz  lodowisku.
W ramach zdobywania odznaki turysta uczniowie uczestniczą w pieszych wycieczkach oraz rajdach.

Uczniowie nasi są już w posiadaniu  następujących odznak:

gimnastyk,  piłkarz, lekkoatleta, pływak, rowerzysta - turysta, saneczkarz. Realizację nowych sprawności jak tenisista stołowy, badmintonista planujemy  w przyszłym roku szkolnym.