RAMOWY PLAN PÓŁKOLONII LETNICH

RAMOWY PLAN PÓŁKOLONII  LETNICH  24-28.06 2024r.:

Tytuł:  AKTYWNIE PO ZDROWIE

24.06.2024r. –poniedziałek - 9.00-14.00

Spotkanie uczestników półkolonii, zapoznanie z regulaminem oraz harmonogramem półkolonii ( wypoczynku letniego); Pogadanki na temat: bezpieczeństwa podczas wyjść i wycieczek oraz zasad  bezpieczeństwa nad wodą .

– Przejazd do Borzygniewu , zajęcia profilaktyczne podczas przejazdu – "CYBERŚWIAT - ŚWIATEM SZANS I ZAGROŻEŃ".

- Gry i  zabawy integracyjno-sportowe na świeżym powietrzu.

- Odwiedziny u alpak, karmienie marchewką i spacer nad Zalew do Mariny na warsztaty " Painting kropkowy na kamieniu ", ognisko z pieczeniem kiełbasek .

– Powrót do Strzegomia podczas przejazdu  c.d zajęć profilaktycznych - "CYBERŚWIAT - ŚWIATEM SZANS I ZAGROŻEŃ".

25.06.2024r. – wtorek - 9.00 - 14.00

Zbiórka.

- Zajęcia profilaktyczne :  " TELEFONÓW UŻYWAMY ALE SWOJE PASJE MAMY ".

- Wyjście na basen letni w Strzegomiu .

- Obiad Rumak.

-  Zakończenie i podsumowanie działań.

26.06.2024r. – środa - 9.00 - 14.00

Zbiórka , wyjazd do Jastrowca.

-  Zajęcia profilaktyczne podczas przejazdu –" MOCĄ PRZEMOC - PROFILAKTYKA PRZEMOCY".

-  Warsztaty lawendowe , spacer  po plantacji lawendy.

-  Obiad  Rumak , podsumowanie dnia.

27.06.2024r. – czwartek - 9.00 - 14.00

Zbiórka.

- Przejazd do Świdnicy , podczas przejazdu zajęcia profilaktyczne: " BĄDŹ SILNY MOCĄ ZASAD , A NIE AGRESJI I PRZEMOCY!"

- Pobyt w parku rozrywki Cinema Fun, warsztaty kulinarne , własnoręczne wyrabianie pizzy,  konsumpcja.

- Powrót do Strzegomia podczas przejazdu  c.d zajęć " BĄDŹ SILNY MOCĄ ZASAD , A NIE AGRESJI I PRZEMOCY!"

- Podsumowanie dnia.

28.06.2024r. – piątek  09.00- 14.00

Spotkanie uczestników półkolonii.

-  Zajęcia profilaktyczne : -" TO MNIE TWORZY - ROLA WARTOŚCI I EMOCJI".

- "Kino w szkole- seans filmowy" w PSP nr 3 połączony z zajęciami plastycznymi i zabawami twórczymi  .

- Zwiedzanie Wieży Targowej oraz Centrum Aktywności Społecznej Karmel w Strzegomiu.

- Obiad ( Rumak).

-  Zakończenie wypoczynku.

Rodzic /opiekun prawny zobowiązany jest do zabezpieczenia/wyposażenia uczestnika w:

-  swobodny strój sportowy/dresy  i wygodne obuwie sportowe,

-  odpowiednią odzież dostosowaną do pogody oraz  zajęć zgodnie z harmonogramem (np. czapeczka, strój kąpielowy, ręcznik itp.)

-  II śniadanie, napoje ( najlepiej woda)

- ew. kieszonkowe na wycieczki.