Wyjazd edukacyjny do Myśliborza

W dniach  15-16.12.2022r. uczniowie PSP nr 3 w Strzegomiu wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do CEEiK „Salamandra” w Myśliborzu, zorganizowanym we współpracy z Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Legnica. Dwudniowe zajęcia dla klas 5, 6 i 8 miały na celu zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz kształtowanie postaw proekologicznych, realizowanych w oparciu o bezpośrednie poznawanie i badanie środowiska przyrodniczego. Uczniowie brali udział w zajęciach laboratoryjnych. W pracowni biologicznej obserwowali pod mikroskopem samodzielnie wykonane preparaty tkanek roślinnych, plazmolizę i deplazmolizę, izolowali barwniki asymilacyjne, wykrywali skrobię w roślinach. W pracowni ekologicznej poznali korzyści płynące z recyklingu oraz zasady stosowania  zero waste w życiu codziennym. Samodzielnie dekorowali ekologiczną torbę na zakupy, brali  udział w warsztatach tkackich oraz mydlarskich, podczas  których poznali  sposób otrzymywania mydła i jego właściwości. Był też czas integrację w trakcie gier zespołowych. Dzięki atrakcyjnym zajęciom uczniowie wzbogacili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą.

Izabela Luszawska