”Tradycje i zwyczaje łączą pokolenia”- trzeci tydzień projektu

Zakończył się kolejny tydzień realizacji zadania ”Tradycje i zwyczaje łączą pokolenia”. Wspólnie spędzony czas  dzieci z rodzicami i dziadkami na zajęciach rekreacyjno- sportowych, wycieczkach do Wrocławia na jarmark bożonarodzeniowy  oraz na  warsztatach komputerowych  był niezwykle interesujący. Uczestnicy zadania mieli możliwość zapoznania się z różnego rodzaju formami aktywności ruchowej, która pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne.  Na zajęciach promowano zasady zdrowego stylu życia wśród uczniów i dorosłych. Szkolenia z obsługi komputera „Zakończ wykluczenie cyfrowe raz na zawsze – poznawaj Internet, poszerzaj swoje horyzonty, baw się nowymi technologiami” miały na celu wprowadzenie seniorów  w nieustannie rozwijający i zmieniający się świat cyfrowy ,a  ich przewodnikami w tym świecie byli wnukowie.

Ten wspólnie spędzony czas , to czas  kształtowania samodzielności, tolerancji, wyrozumiałości i serdeczności oraz kreatywności. To budowanie prawidłowych relacji ,  a także kształtowanie aktywnej i odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia i innych ludzi.