ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCI  W ODDZIALE  PRZEDSZKOLNYM

10 listopada 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Niepodległości. Galowe stroje  i biało-czerwone dekoracje świadczyły o ważności tego święta.

Przedszkolaki zostały zapoznane z  legendą powstania państwa polskiego , z symbolami narodowymi , wykonywały  tematyczne  prace plastyczne  oraz słuchały  patriotycznych pieśni. W ramach ogólnopolskiej akcji ”Szkoła do hymnu”  dzieci  odśpiewały hymn Polski  i wykonały kokardy narodowe, które z dumą prezentowały przez cały dzień.  Troje dzieci, które brało udział w grupowym  konkursie plastycznym ”Kocham mój kraj Polskę”, otrzymało  dyplomy i słodki upominek.

Wspólne działania miały na celu kształtowanie przywiązania  i miłości  do ojczyzny , jej  tradycji i kultury, jak również  naukę  patriotyzmu.