Akcja bicia rekordu "Przerwa na czytanie" w „Trójce”

Ważnym wydarzeniem zorganizowanym w naszej szkole w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych było uczestnictwo 28 października br. naszej szkoły w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz na boisku szkolnym. Czytali to, co lubią, bo to sprawia im przyjemność. Natomiast w klasach młodszych uczniom czytali ich starsi koledzy. W klasie I czytano "Wiersze dla dzieci", w klasie II "Świąteczne opowieści zwierzaków", w klasie III "Mit o Dedalu i Ikarze".

Akcja miała na celu promocję czytelnictwa, integrację środowiska lokalnego oraz zachęcenie słuchaczy do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim 228 osobom bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.

Cel został osiągnięty!