Uczniowie klas 4a i 5a PSP nr3 na wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Miliczu

W dniu 27.10.2022r. grupa uczniów  PSP nr3 w Strzegomiu uczestniczyła w programie bożonarodzeniowym realizowanym w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia bombek, zwiedzili muzeum , obejrzeli filmy o historii bombek.  W muzeum oglądali wyeksponowaną kolekcję ponad 6 tys. modeli szklanych ozdób choinkowych, wykonywanych tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami.

Co roku powstają nowe wzory, w limitowanych kolekcjach - bombki wykonane techniką druku 3D oraz bombki zdobione strukturą Dolnośląskiego Wzornika. W 2013 r. powstała tutaj pierwsza bombka wyprodukowana techniką druku 3D.

Świetną zabawą okazało się zadanie, w którym uczniowie  poszukiwali zaginionych bombek.

Wycieczka była współfinansowana przez Stowarzyszenie Pedagogów i Psychologów Gminy Strzegom działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3.